هوشمند سازی و BMS

رویکرد فزاینده بهره‌گیری از فناوری اطلاعات در صنایع مختلف منجر به شکل گیری نسل جدیدی از ساختارها، فرآیندها، ساز و کارها و به تبع آن، نیازهای جدید در این حوزه ها شده است. نهادینه شدن مفهوم هوشمند سازی در عرصه بسیاری از صنایع گوناگون موجب آن شده که مسئولیت انجام کارهای طاقت فرسا، تکراری و نیازمند سرعت و دقت بسیار بالا از انسان سلب شده و به عهده تجهیزات هوشمند گذاشته شود. علاوه بر آن، استفاده این سامانه ها از شبکه های رایانه ای و امکان برقراری ارتباط مستمر با هر نقطه از دنیا، ویژگی های در خور توجهی است که نهادهای فنی اقتصادی بهره مند از این فنآوری ها را در زمینه تولید کالا و ارائه خدمات، متمایز و پیشرو می سازد. خانه هوشمند، هوشمندسازی منازل و سیستم های مدیریت ساختمان (BMS) از جمله این خدمات میباشد.

تاچ پنل مرکزی خانه هوشمند

خانه هوشمند

خانه هوشمند شبیه بدن آدمی است. سیستم های کنترلی در آن، مغز متفکر خانه شما محسوب می‌شوند و قسمت های مختلف خانه را مدیریت میکنند.
این سیسستم ضمن ایجاد محیطی آسوده برای ساکنین، در هنگام آتش سوزی دود را کنترل و عملکرد مناسب تجهیزات سرمایشی و گرمایشی را فراهم میکند. همچنین میتوانید سناریوهایی را برای خانه خود برنامه ریزی کنید؛ مثلا سناریویی به نام سفر که چراغ ها رفتاری مانند زمانی که در خانه هستید داشته باشند. یا مثلا سناریو تماشای فیلم که تمام چراغ های مزاحم اطراف تلویزیون شما را خاموش میکند.

مزایای خانه هوشمند

• افزایش سطح رفاه و آسایش

• افزایش ایمنی خانه

• افزایش حس رضایتمندی از محیط منزل

• آرامش ذهنی

• صرفه جویی در مصرف انرژی

• قابلیت ارتقا تجهیزات

• افزایش ارزش افزوده ساختمان

• افزایش زیبایی و دکوراسیون ساختمان

خانه هوشمند گریفین

صرفه جویی در مصرف انرژی

مطالعات نشان میدهد که ساختمان ها بعد از نیروگاه های برق و صنعت برق، بزرگترین مصرف کننده انرژی هستند. گرمایش و سرمایش و روشنایی ساختمان ها حدود 40 درصد مصرف انرژی را به خود اختصاص داده اند. با هوشمند سازی ساختمان ها از مصرف انرژی حدود 30 درصد کاسته میشود. حال در نظر بگیرید این درصد صرفه جویی در ساختمان های تجاری و صنعتی بزرگ چه رقم کلانی خواهد شد.

چه میزان به ارزش افزوده ساختمان شما اضافه میشود؟
مزیت ساختمان های هوشمند تنها به صرفه جویی در انرژی محدود نمیشود. مزیت دیگر این ساختمان ها انعطاف پذیری مثال زدنی آنهاست. در این ساختمان ها امکان پیش بینی زیرساخت هایی برای اعمال تغییرات فراهم است تا در صوت تغییر تکنولوژی بتوان ساختمان را به راحتی به روز کرد. پیامد چنین مزیتی در وهله اول ایجاد و توسعه ارزش افزوده است. بطور میانگین ساختمان هایی که زیرساخت های هوشمند سازی را پیاده سازی کرده اند، 50 الی 60 درصد ارزش افزوده بالاتری نسبت به ساختمان های سنتی دارند.

خانه هوشمند گریفین
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]