چگونه ساختمان خود را هوشمند کنیم؟

به وسیله برترین تکنولوژی های روز دنیا شما میتوانید بصورت باسیم و یا بی سیم ساختمان خود را هوشمند کنید. اگر ساختمان شما آماده بهره برداری میباشد و از انجام سیم کشی جدید معذور هستید میتوانید از سیستم های بیسیم برای انجام هوشمند سازی استفاده نمایید. در این حالت شما میتوانید با کمترین هزینه خانه هوشمند خود را داشته باشید.

تاچ پنل مرکزی خانه هوشمند

امکانات خانه هوشمند

روشنایی:

 

برای هوشمند کردن روشنایی ساختمان خود، در ساختمان هایی که کابل کشی برق آنها انجام شده است( بصورت سنتی)، میتوان از ماژول های مبدل استفاده کرد، و یا کلید های تاچ را جایگزین کلید های برق سنتی کرد. در ساختمان های بزرگ مانند فروشگاه ها، رستوران ها و … که کابل‌های روشنایی درون تابلوی برق آمده اند، میتوان با قرار دادن ماژول های رله ای درون تابلو برق به کنترل کلیه خطوط روشنایی پرداخت.

کلیدهای همه کاره سناریو پذیر

کلیدهای-همه-کاره

کلیدهای لمسی هوشمند

کلیدهای-لمسی-هوشمند

ترموستات هوشمند

ترموستات هوشمند

سرمایش و گرمایش:

 

انواع سیستم های سرمایشی/ گرمایشی قابلیت همگام شدن با سایر وسایل هوشمند خانه را دارند. اعم از کولر آبی، کولر گازی، داکت اسپلیت، پکیج و رادیاتور، سیستم گرمایش از کف، فن کویل ها و …
برای کولرهای آبی از کلیدهای هوشمند روکار و توکار استفاده می‌شود. کولرهای گازی به طور معمول خود دارای سیستم ترموستاتیک و اتوماتیک و همچنین ریموت کنترل می‌باشند. میتوا‌ن با Learn کردن کدهای ریموت کنترل آن را به کنترلر خانه هوشمند اضافه کرد. سیستم های داکت اسپلیت نیز همانند کولر گازی با توجه به قابل learn بودن ترموستات های کنترل دار بر روی سیسم خانه هوشمند به راحتی به این سیستم متصل می‌شوند.
برای پکیح هم به چند روش میتوانیم آنرا به سیستم خانه هوشمند اضافه کنیم:
1. کنترل برق پکیج با استفاده از سوکت پریز بی‌سیم یا ماژول رله ای(در این حالت نیاز است که پکیج بعد از اتصال برق به صورت خودکار روشن شود و نیاز به انجام عملیات فیزیکی برای روشن شدن مجدد نداشته باشد.)
2. استفاده از سیستم شیر برقی مخصوص برای قطع کردن جریان آب گرم و بایپس کردن آن در مدار برگشت آب.
فن کویل هم مانند تمامی سیستم های ریموت دار قابل learn بر روی سیستم کنترلر مرکزی می‌باشد.

قفل در هوشمند:

 

قفل در منزل شما میتواند به یکی از مهمترین اجزا خانه هوشمند شما تبدیل شود. از این رو امنیت و آرامش خاطر از وضعیت خانه را برای شما به ارمغان می‌آورد. قفل در هوشمند حساس ترین المان امنیتی خانه هوشمند محسوب می شود. با هوشمند شدن قفل در شما میتوانید از هر جای دنیا از وضعیت باز و بسته بودن در منزل خود مطلع شده و ورود و خروج افراد به خانه شما از راه دور میسر می‌شود. همچنین دیگر دغدغه ای در خصوص جا گذاشتن کلید خانه وجود ندارد و میتوانید از محل کار برای کودکتان که از مدرسه رسیده است در را باز کنید.

پنل درب هوشمند

آیفون تصویری هوشمند:

 

همانند قفل در، آیفون تصویری هوشمند هم یکی از اجزای مهم امنیتی خانه هوشمند محسوب میشود.

با هوشمند سازی آیفون تصویری منزل خود میتوانید فرسنگ ها دور از منزلتان متوجه زنگ خوردن در منزلتان شوید. از روی گوشی موبایلتان مشاهده کنید چه کسی تماس می‌گیرد. با او صحبت کنید درست مانند وقتی گوشی آیفون را از منزلتان برداشته اید. و همچنین میتوانید در را به روی کسی که پشت در منزلتان است باز کنید.

تاچ پنل مرکزی

تاچ پنل مرکزی

سنسور نشت گاز

سنسور نشت گاز

امنیت ساختمان هوشمند (سنسورها) :

 

با استفاده از یکسری سنسور خاص کاربر می‌تواند کنترل امنیتی خانه هوشمند خود را بدست گیرد. در صورت وقوع اتفاق این سنسورها از طریق اس ام اس یا از طریق اینترت برای کاربر میفرستند تا کاربر را در جریان اتفاقی که افتاده قرار دهند. نمونه ای از سنسورهایی که امکان کنترل سیستم امنیتی ساختمان را فراهم می‌کنند عبارت اند از:

  • سنسور مگنت: این سنسور بر روی درب های ورودی یا پنجره‎‌ها نصب می‌شود و با باز شدن در فعال می‌شود و در صورت نیاز از طریق نرم افزار پیغامی را برای کاربر ارسال می‌کند.
  • سنسور حرکتی: این سنسور روبروی درب های ورودی یا هر محیط دیگری نصب می‌شود و امکان تشخیص عناصر متحرک را فراهم می‌کند.
  • سنسور نشت گاز و دود: این سنسور ها پس از تحریک و اعلام خبر به کاربر، امکان قطع شیر گاز را نیز به کنترلر مرکزی خانه هوشمند دارا می‌باشند.

سنسور مادون قرمز

سنسور مادون قرمز
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]