خدمات GPON - FTTX

باراه اندازی یک بستر پر سرعت میتوانیم از تکنولوژی های بروز دنیا با بالاترین بازدهی بهره ببریم. در عصر جدید برای دستیابی به این امر بستر Gpon که به کاهش هزینه های اجرا و تجهیزات می انجامد بهترین انتخاب میباشد.

GPON چیست؟

بصورت چکیده میتوان گفت که تکنولوژی GPON برای ارائه فیبر نوری به مشترک استفاده میشود.

اینترنت پرسرعت، VOIP ، تلوزیون IPTV ، دوربین مداربسته و آیفون تصویری سرویس های محبوبی هستند که میتوانیم در بستر GPON پیاده سازی نماییم.

اینترنت پرسرعت

از آنجایی که استفاده از اینترنت بخشی از زندگی روزمره ما شده است. احتیاج به پهنای باند بالا پیش از پیش احساس میشود. بر همین اساس اینترنت پر سرعت روی این بستر، ارتباط با شبکه اینترنت مخابرات یا هر اپراتور دیگر به صورت پرسرعت و بدون محدودیت سیستم قدیمی ADSL را فراهم میکند. اینترنت فیبر نوری FTTH اینترنتی است بر بستر تانوما که تا سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه را برای دانلود می‌دهد.

روی این بستر اینترنت پرسرعت سرویس‌های پیشرفته‌ای همچون سرویس‌های Cloud معنا پیدا می‌کنند.

اینترنت پرسرعت

VOIP

شبکه تلفن های سنتی بدلیل قرار داشتن برروی بستر آنالوگ امکان ارائه خدمات متنوع و کاربردی قابل ارائه بررروی سیستم های تلفنی را به ما نمیدادند. ولی امروزه در تمامی نقاط دنیا از سیستم تلفنی تحت شبکه(voip)  استفاده میگردد که میتواند با کاهش هرینه های اجرا و تجهیزات، سرویسهای غیر قابل ارائه در بستر سنتی را به ما بدهد. ارائه سرویس تلفن تحت شبکه بررروی بستر فیبر(FTTH)  به مشتری هایمان امکان استفاده از امکانات زیادی را میدهد. از جمله این خدمات میتوان این موارد را نام برد :

تلفن داخلی در مجتمع (مدیریت،فروشگاه، نگهبانی و….)

برقراری تماس تصویری

ویپ

IPTV

IPTV یک سامانه تحت شبکه، جهت مدیریت و برنامه ریزی آسان محتوای تلویزیون ها به صورت مرکزی و متمرکز است و بسیاری از هزینه‌های نگهداری و هزینه‌های جانبی اولیه را کاهش خواهد داد.

یکپارچه سازی لیست کانال‌های تلویزیونی زنده از منابع گوناگون، آرشیو فیلم و موسیقی درخواستی، سفارش غذا از رستوران، خرید از فروشگاه‌ها ، رزرو تاکسی و اسنپ، کنترل تجهیزات هوشمند، مطالعه کتاب‌های الکترونیکی، مشاهده تیتر اخبار، مشاهده وضعیت آب و هوا، قرایت و ترجمه قرآن، مکان یابی، دریافت صورت حساب و … از جمله امکانات تلویزیون‌های متصل به سامانه IPTV می‌باشد.

دوربین مدار بسته

یکی دیگر از مزایای اجرای ساختار FTTH در مجتمع های مسکونی ، تجاری و اداری حذف کابل کشی و تجمیع زیرساخت آن با شبکه فیبر مجتمع میباشد. با اجرای بستر فیبر برای راه اندازی دوربین های مداربسته شاهد کاهش چشمگیر حجم لوله کشی و کابل کشی میباشیم.

همچنین مدیریت ، ساماندهی و ارتقا از مهمترین مسائل پیرامون شبکه های دوربین های مداربسته میباشد. در سیستم سنتی ارتقا و اصلاح شبکه امری فرسایشی وبا هزینه بسیار بالا بود ولی در این سیستم این امر به ساده ترین و کم هزینه ترین حالت امکان پذیر میباشد.

دوربین مدار بسته

آیفون تصویری تحت شبکه

مشاهده تصویر از روی مانیتور آیفون تصویری قابلیتی نیست که بتواند دلیل تغییر سیستم سنتی  به تحت شبکه باشد. بنابراین باید از قابلیت هایی صحبت کرد که تا قبل از این قابل ارائه نبود. برای مثال: کنترل درب بازکن توسط گوشی موبایل و تماس با مالک در صورت عدم حضورو ….

آیفون تصویری تحت شبکه

درب پارکینگ

در اختیار قراردادن ریموت پارکینگ به اهالی مجتمع ها مشکلات زیادی دارد. با حذف ریموت و انتقال مدیریت آن به روش های دیگر مانند تگ و دوربین پلاک خوان مشکلات قبلی را از بین میبرد و همچنین میتوان توسط یک نرم افزار کنترل تردد، انجام تردد را بصورت کامل کنترل نمایید.

درب پارکینگ
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 4.3]